Blog
A cukorbeteg diétát úgy kell kialakítani, hogy az évek során folyamatosan folytatható legyen, hiszen bármilyen szép eredményt is értünk el a gyógyszercsökkentés útján, ha visszatérünk a helytelen táplálkozáshoz, újra a vércukorszint emelkedésével kell szembenéznünk.
Cukorbetegségben a legnagyobb fokú egészségkárosító hatása a glikolizációnak van. A folyamatnak köszönhetően az egész szervezetben működési zavarok keletkeznek.
A cukorbetegek 95%-a 2-es típusú cukorbetegségben szenved, melyet legtöbbször egy rutinszerűen elvégzett vérvizsgálat mutat ki először.
A C-vitamin fokozza szervezetünkben az immunrendszer működését, jelentősen csökkenti a meghűléses betegségek, a nátha tüneteit, jótékonyan befolyásolja a koleszterin és a vércukorszintet,
A könnyen felszívódó szénhidrátoknak az utóbbi pár évszázadban bekövetkezett 200-szoros növekedése étrendünkben már mérgező dózis. Ezt az iszonyatos növekedést szervezetünk nem tudja hatástalanítani, így egy idő után egészségkárosodásokat szenvedünk.
A cukorbeteg diéta lényege, hogy csökkentsük a vércukorszintet, eltüntessük a vércukor emelkedés hegyeit, völgyeit, ellaposítsuk a vércukorgörbét.
Szerencsére van néhány a 2-es típusú diabétesz gyógyításával foglalkozó olyan orvos is, akik a diétát helyezik előtérbe, gyógyszer és inzulin nélkül, étrenddel igyekeznek betegeik vércukorszintjét kordában tartani.